15 Aralık 2013 Pazar

Amigurumi Örgü Kuzu ( knitting lamb )

   Misafirim geleceği zaman genelde bir olumsuzluk olur. Ya çocuklarım çok huzursuzlanıp iş yaptırmazlar,ya elektrikler gider, ya sular gider,ya da yaptığım kek kabarmaz, olmadı unuturum ve yanarlar. Sık misafirim geldiği için bu tür olumsuzluklarla karşılaşabiliyorum. Dün de gelecek olan misafirlerime tuzlu kek yapayım dedim. Hamuru hazırlayıp fırına verdim. 1 saate yakın üzeri kızarmadı. Sonradan fark ettim ki fırının üst ısıtıcısı bozulmuş. Onu görünce benim de moralim çok bozuldu. Sonuçta kabarmayan incecik kuru bir kek ortaya çıktı. Neyse ki kadayıflı tatlım güzeldi de durumu kurtardı. Emektar fırınımın değişme zamanı geldi sanırım.

Tüm bu olumsuzluklar beraber size bir de örgü kuzumdan bahsedeceğim. Çok şirin mini örgü kuzucuğumu yaparken iki renk kullandım. Kuzumun boyu 11 cm oldu.

    Kafa ve vücut bunda da ayrı yapılıyor. Kafada önce pembe renkten başlanıyor.Beyaz ipe geçildiğinde çim örgü tekniği kullanılıyor. Çim örgü yapımını internetten bulabilirsiniz. Ayrıntılı gösteren videolar mevcut. Çim örgü kuzucuğun başına ve kuyruğuna yapılıyor. Kollar ve bacaklar ayrı ayrı örülüp dikiliyor. Ortaya da işte böyle şirin bir kuzucuk çıkıyor :)