14 Aralık 2013 Cumartesi

Amigurumi Örgü Miki Fare , Mickey - Minnie Mause

    Çocuk büyütmek bir sanattır. Bunu herkes başaramaz. Başaramayanlar zaten önceden kabullenip o çocuğu ya ölüme terk eder ya da başkasının ellerine... Başaran bütün anneler elleri öpülesi insanlardır. Çocuklarım olduktan sonra bunu çok daha iyi anladım. Annelik mutluluktur, sorumluluktur, başkaları için yaşamaktır,başkaları adına da düşünmektir,kısaca annelik her şeydir. Anne olmak Rabbimizin bizlere vermiş olduğu en güzel nimet. Allah'ım olmayanlara da tattırsın bu eşsiz zevki.

    Çocuklarım olduktan sonra sorumluluklarım arttı daha fazla bilgiye ihtiyaç duymaya başladım. Onlar için en iyisini yapmaya çalıştım ve çalışıyorum da. Sağlıklı örgü oyuncakları ilk keşfettiğimde önce çocuğum için sevindim. Ördükçe mutlu oldum,mutlu oldukça ördüm. Sonra çevremdeki çocuklara da ördüm. Son olarak farklı şehirlerde olan görmediğim ama mutlu olacağına inandığım çocuklar için örmeye başladım. İnsanları özellikle de çocukları mutlu etmek çok güzel.

    Son satışa sunduğum ürünlerden olan mickey- minnie mauselerden bahsetmek istiyorum.

    Bunları örmek çok zevkli. Baş ayrı örülüyor. Gövde de ayrı örülebilir fakat ben başı bitirdikten sonra boğaz kısmını başa geçirerek örüyorum. Böylece tek parça bir bebek oluşuyor. Yani baş ve gövde olarak hiç dikilen parça yok.