10 Ocak 2014 Cuma

Amigurumide Görsellik

  Örgü oyuncaklarınızın çekiciliğini arttırmak istiyorsanız görselliğine önem vermeniz gerekir. Görsellik, satış yapanlar için daha bir önemlidir. Çünkü bir oyuncağın görselliği ne kadar iyi olursa satılma şansı da o kadar artar. Tercrübelerimden edindiğim bilgilerle yapılması ve yapılmaması gerekenleri sıralıyorum:


  •  Başta çekim kalitesi yüksek bir telefon ya da fotograf makinesine sahip olmanız gerekir. Bu kalite en az 5 mp olmalı. Ürününüz çok güzel olsa da bulanık olan resimlere kimse bakmak istemez.
  • İkinci olarak yakın çekim yapın. Çok uzak çekimlerde ürünün özellikleri çok rahat görünmeyeceğinden bakan da az olur.
  • Üçüncü olarak arka fona önem verin. Rastgele seçilmiş bir yerde oyuncağınızı fotograflamayın (koltuk, halı, parke, vs). Mümkünse arka fonu beyaz yapın. Beyaz renk her oyuncağı güzel gösterir. Fonda bir renk hakim olsun. Birden fazla renk oyuncağa odaklanmayı biraz daha zorlaştırır.
  • Dördüncü olarak oyuncaklarınıza güzel pozlar verdirin. Bunu iğnelerle de sağlayabilirsiniz. Kendisine bakana el sallayan bir bebek dümdüz durdurulmuş bir bebekten daha çekicidir.
  • Beşinci olarak oyuncağınızın çekilmiş resmine yıldız,balon, vb. gibi küçük şekillerle süsleyebilirsiniz. Böylece biraz daha dikkat çeker.