4 Mart 2014 Salı

Amigurumi Örgü Minnie Mouse - Mini Fare

   Bazen o kadar özeniyorum ki evlatlarıma en ufak şeyden mutlu olabiliyorlar. Bir temizlik yapmak ya da onlarla biraz vakit geçirmek veyahut da basit bir kağıttan gemi gün boyu mutlu olmalarına yetiyor. Hayat onlar için keşfedilmeyi bekleyen harika bir oyun parkı. Oğluma kağıttan gemi yaptığım günler saatlerce banyodan çıkmaz; gemilerini kovanın içinde yüzdürür. Üstü başı ıslanır fakat çok mutlu olur. Kızımın ise en sevdiği hobisi çekmeceleri kurcalayıp çorapları dağıtmaktır. Tabi toplaması bana kalıyor.

    Bir de çocuklarım çok sevdiği bir oyun da var ki o da örgü iplerimle oynamak. İplerle oynamaktan inanılmaz zevk alıyorlar. Kızım ipleri boynuna takıp kolye yaparken oğlum da yol yapıp arabalarını sürüyor üzerinde. Çocukların hayal dünyası gerçekten çok geniş. Onlar iple oynarken ben de oyuncak örüyorum.Önceden örmüş olduğum miki fareler satılınca yenisini yapmaya karar verdim. Bunun ölçülerini büyük tuttum ve ortaya 22 cm lik şirin bir Minnie Mouse çıktı.
Minnie Mouse'u örerken önce krem iple başlanıyor. Sonradan siyah ipe geçilip kafa örülüyor. Örülen kafanın üzerine pembe iple başlanıp gövde, kollar ve bacaklar tek vücut olarak örülüyor. Kulaklar, burun, gözler ve toka sonradan örülüp dikiliyor.