8 Mart 2014 Cumartesi

Amigurumi Örgü Prenses Bebek


   ... ve uzun bir aradan sonra bir prenses bebek daha yaptım. Bu ismi ben koymuştum. Çünkü hepsi birer prensese benziyor. Ben örerken bakmaya doyamıyorum. Örgü aşkı bu olsa gerek :) Bu bebeğim diğer prenses bebeklere nazaran biraz daha farklı oldu. Bunun vücudu tek parça. Yani örmeye kafasından başladım ayaklarından bitirdim. Dikme işlemini sadece burun ve gözlerde kullandım. Bu kez gözlerini de farklı yaptım. İnternet araştırmalarımda ara sıra bu tür gözlere denk geliyordum. Bebeğimde bir uygulayayım olmazsa sökerim diyerek başladım işe. Sökmeye gerek kalmadı çünkü çok güzel, çok orijinal oldu. 5 zincir çekerek başladım göz yapımına sonra içlerini sık iğneyle doldurup bitirdim. İğneyle de göz şeklini verdim. Artık bu göz çeşidi favorilerim arasına girdi. 


   Elbisesini ise bebeği örerken ip değiştirerek yaptım. Böyle hem fazla ip israfı olmuyor, hem daha şekilli daha güzel duruyor, hem de tekrardan elbise ör, giydir gibi bir zaman kaybı yaşamıyorum. Diğerlerinden farklı olarak bir de bu bebeğime elbisesinin altına kısa şort yaptım. 

   Sarışın prenses bebeğimin iki tane de çiçekli tokası var. Saçları o kadar cezbediyor ki insanı çocuk olsam saatlerce oynardım herhalde. Çocukluğumda da çok severdim bebeklerle oynamayı. Kardeşimle saatlerce bıkmadan bebek oynama kapasitemiz vardı :) Ah ah çocuk olmak var bu zamanda. Neyseki kızım var. O biraz daha büyüsün istediği şekilde bebekler örerim artık. Doyasıya oynasın prensesim. Oğlum da bu sıralar örgü canavar ve dinazor istiyor. Elimi biraz dinlendireyim artık oğlumun isteklerini yapmaya başlayacağım.

   İşte son prenses bebeğim:   Bebeğimin boyu 31 cm oldu. Formülünü kaydetmedim. Uzun süredir örmediğim için yap sök yap işlemlerim fazla oldu. Durum böyle olunca formül kaydetmek işkenceye dönüşüyor.