27 Mart 2014 Perşembe

Bebek Yapımı Hakkında

   Yaptığım bebeklerimin hepsini çok severek, beğenerek yapıyorum. En çok benimsediğim bebeklerim ise son yaptıklarım. Uzun zamandır düşünüyordum giyim kuşamıyla zevkli, modaya uygun bebekler yapmayı. Fakat bir türlü örgüye geçiremiyordum hayalimde tam tasarlayamadığım için. Yakın zamanda lalaloopsy plastik bebeklere denk geldim. Çok güzellerdi. Uzun zamandır da Bratz bebekleri inceliyordum. O küçük plastik oyuncaklara üşenmemişler çok şık elbiseler dikmişler. Hayranlıkla bakıyordum. İnsanın alıp oyun oynayası geliyor doğrusu :) 

   Lalaloopsy bebekler:   Bratz bebekler:   Ben de tüm bu incelemelerimden sonra kendime özgü bir bebek yapmak istedim. Elbise tasarım konusunda hayal dünyam çok geniş olmadığından bilgisayar başında saatlerce giydirme oyunu oynadım. Onlardaki modellerden tüyolar aldım. Oyunu her oynadıktan sonra ajandama aklımda tasarladığım elbiseleri çizdim ve bunları bebeklerimde uygulamaya başladım. Son örgü bebeğim henüz bitmedi fakat o da çok zevkli bir giyime sahip oldu. Ona ayrıca  yelek de yaptım. Biter bitmez sizinle paylaşacağım.

   Örgü emek isteyen, zeka isteyen bir uğraşı. Şayet kendi çapınızda mükemmele erişmek istiyorsanız bazı zorluklara da katlanmak zorundasınız. Saatlerce bilgisayar başında durmak, zihninizi zorlayıp modeller oluşturabilmek, ördüğünüzü tekrar tekrar sökmek ve hatasız bir örgüye kavuşmak hiç de kolay değil. Her yanlış bir tecrübedir. Önemli olan bu tecrübeden faidelenebilmektir.