15 Nisan 2014 Salı

Ivır Zıvır Kutusuna Kılıf

   Oğlumun etkinliği için ördüğüm aplikelerden ben de kendimce bir etkinlik yapayım dedim. Benim mutfağımda, ufak tefek şeyleri, kalemleri ve alacak listesi kağıtlarını koyduğum bardaktan daha büyük, nereden geldiğini hatırlamadığım bir kabım vardır. Şeffaf olduğundan içindekiler direkt gözüküyordu. Tabi o da çok hoş durmuyordu. Oğluma aplikeler örünce bunu kendime de uyarlamaya karar verdim. Kabıma uygun bir  kılıf örerek üzerini çiçeklerle ve kelebeklerle süsledim.

   Aplikeleri japon yapıştırıcısı ile yapıştırdım. Aslında dikerek de olabilirdi fakat ben oyuncak olarak kullanmadığımdan aplikeleri yapıştırmayı daha uygun gördüm. Oyuncaklarda kesinlikle yapıştırma kullanmam çünkü ağızlarına alma ihtimalleri var. Zaten oyuncaklar sağlıklı olsun diye gözlerini dahi örgüyle yapıyorum ki sonradan bir problem oluşturmasın. 

   Mutfak rafıma çok güzel yakıştı kılıflı kabım. Eşim önce resmini görmüştü sonradan kendisini görünce gerçeğinin çok daha hoş olduğunu söyledi. Bazen fotograflar da gerçeği tam yansıtamıyor.

   Bu, basit, bir günde biten bir örgüydü. Aklımda tasarladığım başka bir örgü daha var ki o da bir örgü sepet içinde örgü meyveler yapmak. Bunun için biraz  daha beklemem gerekecek. Çünkü benim bıcırlar ördüğüm gibi oyuncak olarak kullanacaklar. Zaten evimde süs olarak kullandığım eşyam mevcut değil. Hem tehlike oluşturmaması için hem de kırılıp dökülmesin diye süs eşyası kullanamıyorum. Üstelik benim kız masalarda dolaşırken şimdilik rafa kalkıyor bazı isteklerim.

   Bu da başka açıdan çekilmiş görüntüsü: