21 Nisan 2014 Pazartesi

Örgü Sandalye Örtüsü

   Daha önceden aldığım yeşil ve lacivert ipler bir kenarda duruyordu. Bunları oyuncaklarda kullanmadığımdan ben de örtü yapmaya karar verdim. Birkaç yerde kullanılabilen örtüyü başta tekli sehpamın üzerinde kullanmıştım. Bir zaman sonra da sandalye örtüsü olarak kullandım. Araba koltuğuna bile serilebilir.
NOT: Küçük bir tüyo vereyim sizlere. Aldığınız ip şayet çok tüyleniyorsa ördükten sonra ılık ütü ile ütülerseniz çok tüylenmesini engellemiş olursunuz. Bu örtüyü ütüleyerek kullandım.

   Mevsimlerden ilkbahar geldi nihayet. En çok sevdiğim mevsim. Ağaçlar renk renk, güneşin yüzü tatlı ılık. Bu mevsim en çok dışarıda vakit geçirdiğimiz zaman. Kışın soğuktan, yazınsa sıcaktan dışarıya pek çıkamazken bu mevsimde bol bol çocuklarımı dışarıya çıkarıyorum ki D vitamini alsınlar.

   Bu mevsimde insanlar da çeşit çeşit oluyor. Dışarıya çıktığımızda mont giyeni de kısa kollu dolaşanı da aynı zamanda görüyoruz. Herkes halinden memnun. Mont giyen terlemiyor, kısa kollu giyen üşümüyor :)

   Baharın sevmediğim tek tarafı bahar yorgunluğu. Sürekli halsizlik, uyuma istediği insana biraz sıkıntı veriyor. Çocuklarımdan istediğim kadar uyumak da dinlenmek de mümkün olmuyor. Bu sıralar yarı bitkin geçiyor günlerim.