1 Haziran 2014 Pazar

Amigurumide Bir Renkten Diğer Renge Geçiş

   Başlığım biraz uzun oldu fakat anlatabileceğim en sade şekil bu. Amigurumide bir renkten diğer bir renge geçiş her örgü severin az çok canını sıkar. Ördükten sonraki görüntü sarmal bir şekildir. Bu şekli tamamen ortadan kaldırmak mümkün değil. Çünkü amigurumiyi örerken zaten sarmal olarak örüyoruz sarmal görüntü oluşması da normal fakat bu görüntüyü belirsizleştirmek için bazı yöntemler var. Ben kendi bulduğum yöntemden bahsedeceğim. Her amigurumi örenin de rahatlıkla keşfedebileceği bu yöntem ilk sıra bitiminde uygulanıyor ve sarmal görüntüyü büyük ölçüde ortadan kaldırıyor.

   Renk değiştirirken önce bir zincir çekip takmak yerine şekildeki gibi ipi direkt sık iğneden geçirerek aynı ipe devam eder gibi örüyoruz.
Normal sık iğne yaparak birinci sırayı tamamlıyoruz.


Yukarıda resimdeki yere gelince değişiklik yapmadan ördüğümüzde örgümüz sarmal olacağı için ikinci sıranın  ilk sık iğnesine üstten değil de yandan batarak sık iğne yapıyoruz.


Sonraki sık iğneleri üzerinden batarak normal şekilde örüyoruz.


   Sonuç son resimde görüldüğü gibidir. Dediğim gibi bu sarmal yapıyı yok etmek mümkün değil fakat görünümünü hafifletmek bu şekilde mümkün olabiliyor. Bu örgüm rengarenk köpek patisi. Daha önce yayınlamış olduğum çıngıraklı rengarenk köpeği bir arkadaşım için örmeye başladım. Şuan bitmek üzere sadece kuyruğu kaldı. Onu da bitirince sitemizin son üyesini sizlerle paylaşacağım.