16 Temmuz 2014 Çarşamba

Dekoratif Örgü At Arabası

  Uzunca bir aradan sonra tekrar merhaba. Yoğun taşınma telaşesi sonrasında yerleşme derdi ve ardından ramazan. İki küçük çocuğumla heşey iki kat daha zordu benim için. Çok şükür halloldu hepsi. Bu yorucu maratonda örgüden bir müddet uzak kaldım. Çok özledim elime ip alıp örgü örmeyi. Nihayet başlama vakti geldi. Aslında başlamamamın bir sebebi de ttnet mağdurluğu.Net olmayınca örgü aşamalarım karışacağı için örmek de istemedim. İnterneti taşıtmak resmen işkence oldu bize.Gelmek bilmeyen görevliler, bir türlü geçmeyen arıza kayıtları ve her arayışımızda ücrete tabi tutulan 444 lü numaralar. Ev içeri hepimizi strese soktular. Bugün lütfedilip de bir görevli daha gönderilince internetimiz geldi. Görevli iki dakikalık işi halledip gidiverdi. Yani bir ayı aşkındır bekleyişimiz sadece bu iki dakika içinmiş. Düşündükçe sinirlerim geriliyor. Allah bir daha ttnetin eline düşürmesin :)
   Taşınmadan önce son ördüğüm örgümü facebookta yayınlamıştım fakat burada gösterme imkanım olmadı. Yaptığım örgü bir at ve arabası. Çok şeker bir aksesuar oldu evime. Arabayı yaparken tekerleri için damacana kapağı, gövdesi için zeytin kabının kapağı ve diğer kısımları için dal parçaları kullandım.
  İşe dal parçaları toplayarak başladım simetrik büyüklüklerini ayarladıktan sonra kılıf ördüm hepsine tek tek. diğer kapaklara da kılıf örüp hepsini uyugn yerlere dikerek bir araba oluşturdum.

  At ise doğaçlama yaptım ve ortaya çok sevecen ip taşıyan bir at arabası çıktı.