9 Ocak 2016 Cumartesi

Amigurumi Karlar Ülkesi- Frozen Elsa

   Çocukları mutlu etmek çok kolay. Ufak bir etkinlik, küçük bir şekerleme, sevgi dolu bir masal ya da biraz tebessüm. Keşke insan hep masum, hep saf kalsa. Ufak şeylerden mutlu olmayı, kendi kendine yetmeyi bilse.
Maalesef dünya kötülük üzerine kurulmuş; ezenin baş tacı edildiği, ezilenin ölüme terk edildiği bir dünyada hep beraber aynı havayı soluyoruz. Suriye'de onlarca Müslüman açlıktan ölürken, boğazıma giren her lokmanın vicdan azabını yaşıyorum. Keşke bütün kötüler çocuk kalsaydı. Keşke hiç büyümeyip ufak şeylerle yetinebilseydi. Keşke hep masum olsalardı. Bu sıralar haber dinlemek vicdanımı daha fazla sızlatıyor. Evdeki çaresizliğim göz pınarlarıma yansıyor.

   Bu kötü dünyada hep iyi insan olan çocuklar için birşeyler yapmaya çabalıyorum. Umarım bütün çocuklar içindeki çocukları öldürmeden büyürler. Ve yüzlerindeki tebessüm başkalarının mutluluğuyla var olur. 

   Karlar Ülkesi - Elsa bebeği öylesine yaptım. Daha önce yapmış olduğum yarım kafa vardı. Elim boş kalınca bir müddet aklımda olanı hayata geçirdim. Ben beğendim ve çevremden de tam not aldım. Umarım hayat dolu bir çocuğu sevindirir...